Виставки 2021, Виставкова діяльність        23 марта 2021        454         0

Виставковий проєкт до 165-річчя з дня народження Левченка Петра Олексійовича.

БХМ продовжує знайомити зі скарбами своєї колекції. Цього разу ми згадуємо  українського живописця-пейзажиста, майстра ліричного краєвиду, талановитого графіка Левченка Петра Олексійовича.
Творчість П. Левченка — значне явище в українському реалістичному живописі кінця 19-початку 20 століття. Картини Петра Олексійовича пронизані поетичними відчуттями та мелодійністю, яка оспівує красу українських ланів. Його невеликі за розміром, неймовірно щирі твори змушують замислюватися кожного глядача над задушевним сенсом, який майстер вкладав у полотно.
Навчався художник у Дмитра Безперчого та Єгора Шрейдера, згодом у Петербурзькій Академії мистецтв у талановитих педагогів, таких як М. Клодт, П. Чистяков, В. Орловський. У 1895 році відвідав Париж, де познайомився з творами французьких імпресіоністів, що мало вплив на його подальшу творчість. Майже все його творче життя пройшло у тісному зв’язку з передвижниками. Крім пейзажів, особливим захопленням Левченка були інтер’єрні композиції, а майстерно виконані портрети з легкістю передавали досягнуту автором особливу гармонію між людиною та природою.
Художник творив завжди за покликом серця. Своїми щирими, незрівнянними творами він захоплював, проте вони так і не принесли йому слави та багатства. Невизнаний і забутий він помер у бідності. Петра Левченка помітять лише після його смерті, а роботи називатимуть «музикою природи», які й сьогодні вражають поціновувачів прекрасного.
Виставковий проєкт до 165-річчя з дня народження Левченка Петра Олексійовича.