Виставки 2013, Виставкова діяльність        27 февраля 2013        531         0

Ювілейна виставка, присвячена 105- річчю з дня народження самодіяльного художника і педагога Івана Матвійовича Гончаренко

ІВАН МАТВІЙОВИЧ ГОНЧАРЕНКО народився в приазовському селі Лозанівці у 1908 році, в родині хлібороба. Освіту здобув у Харківському педінституті, а після його закінчення працював вчителем малювання.

У 1941-1945 роках був учасником Великої Вітчизняної війни. В ці роки брав участь у визволенні правобережної України, Польщі, Чехословаччини.

Після війни працював у школі вчителем, пізніше — старшим науковим співробітником Бердянського художнього музею ім. І.І.Бродського, викладачем живопису та малюнку у Бердянському педагогічному інституті. Багато років керував студією юних художників у Бердянському клубі ім. Островського.

І.М.Гончаренко — учасник багатьох обласних, республіканських та всесоюзних виставок самодіяльних художників, нагороджений дипломами та грамотами.

У 1989 році перестало битися серце талановитого майстра та пам`ять про нього ще багато років буде зберігатися в історичній скарбниці нашого міста.

Творча спадщина художника складає десятки творів живопису. Його картини — це літопис життя, історія області та країни.

 

Весь фотоаппарат 035  Весь фотоаппарат 049 Весь фотоаппарат 043