Виставки 2021, Виставкова діяльність        11 февраля 2021        197         0

Майстер-клас до Дня закоханих.

11 лютого в Бердянському художньому музеї пройшов святковий майстер-клас з виготовлення листівки в техніці витинанки.

Майстер-клас провела член Національної спілки майстрів народного мистецтва України — Зяткіна Ірина Анатоліївна та старший науковий співробітник БХМ Криванова Алевтина Анатоліївна. Крім чудово виконаних листівок відвідувачі дізналися багато цікавого про саму техніку витинанки.

Назва витинанка походить від слова «витинати», тобто «вирізати». Це орнаментальні прикраси житла, які вирізають ножем або ножицями силуетно, або  ажурно з білого та кольорового паперу. При виготовленні паперових витинанок використовують геометричний чи рослинний орнамент, інколи зображують тварин, людей, предметів побуту та будівель.

За технологічними особливостями витинанки поділяються на: ажурні — виготовляються з одного аркуша паперу, зображення міститься у прорізах; силуетні — зображення є силуетом; одинарні — виготовляються з одного аркуша паперу; складні — аплікаційні з кількох аркушів паперу.

Майстер-клас до Дня закоханих. Майстер-клас до Дня закоханих. Майстер-клас до Дня закоханих. Майстер-клас до Дня закоханих.