Головна        28 Лютого 2018        13         0

Захід присвячений 110-річчю народження самобутнього художника та педагога І.М. Гончаренко

Іван Матвійович Гончаренко народився 23 лютого 1908 року у селі Лозанівці Приморського району у сім`ї хлібороба. Закінчив Харківський педагогічний інститут.

У 1941-1945 роках був учасником Другої світової війни. І в цей час брав участь у визволенні України, Польщі, Чехословаччини. Після війни працював учителем у школі, науковим співробітником художнього музею, викладачем живопису та малюнку у Бердянському педагогічному інституті, вів студії при музеї, Будинку піонерів, Будинку ім. Островського, в багатьох школах.

І.М.Гончаренко – учасник багатьох обласних, республіканських та всесоюзних виставок, нагороджений дипломами та грамотами.

Творча спадщина художника складає десятки творів живопису. Його картини – це літопис життя, історія області і країни.