Виставки 2020, Головна        04 Липня 2020        65         0

Ювілейна виставка Олександра Васильовича Ворони.

25 травня в залах Бердянського художнього музею ім. І.І. Бродського відкрилася ювілейна виставка талановитого художника, майстра монументального та станкового живопису, автора безлічі плакатів і графічних робіт –  Ворони Олександра Васильовича. Представлені на виставці картини зберігаються в фондах БХМ.

Народився художник 25 травня 1925 року в місті Скадовську Херсонської області.

Пізніше, в 1963 році, родина переїхала до Бердянська. Саме тут юний Олександр почав опановувати основи образотворчого мистецтва в студії талановитого художника Я.С. Хаста.

З 1943 по 1944 роки він перебував на фронті, брав участь у звільненні Приднестров’я, Криму. За бойову доблесть нагороджений медалями та орденом.

Після закінчення війни, в 1948 році, вступив до Львівського інституту прикладного та декоративного мистецтва, а вже через три роки продовжив навчання у Харківському художньому інституті.

В 1954 році Олександр Васильович став членом Національної Спілки художників України.

З 1974 року він почав займатися викладацькою діяльністю: працював в Київській національній академії образотворчого мистецтва та архітектури, Київському державному інституті декоративно-прикладного мистецтва та дизайну ім. М. Бойчука. З 2008 по 2015 роки займав посаду професора кафедри дизайну Університету “Україна”.

Роботи художника зберігаються в фондах Міністерства культури та музеях України, а також знаходяться в приватних колекціях США. Франції, Польщі.